Poznaj mnie lepiej 🙂

Studia na kierunku Dietetyka ukończyłam w Poznaniu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Wszystkie zajęcia tam odbyte, praktyki dały mi ogrom wiedzy w dziedzinie odżywiania.
Swoją wiedzę w tym zakresie ciągle poszerzam. – uważam, że nauka to podstawa zwłaszcza w świecie ciągłych nowinek i badań. Moja ścieżka rozwoju nie skończy się chyba nigdy.



  • Pracuję w zespole leczenia żywieniowego Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym-gdzie również wykonywane są operacje bariatryczne oraz zabiegi na układzie pokarmowym.
  • W tym samym szpitalu pracuję w poradni Prehabilitacyjnej, gdzie miesięcznie przygotowuję kilkudziesięciu pacjentów do operacji chirurgicznych.
  • Z uwagi na powyższe zajmuję się również pracą z pacjentem po wyłonieniu stomii oraz po operacjach na układzie pokarmowym ( gastrektomia, resekcja jelit, nowotwory układu pokarmowego).
  • Jestem prelegentem na konferencjach żywieniowych i multidyscyplinarnych, gdzie prowadzę warsztaty oraz wykłady.
  • Jestem absolwentką Akademii Leczenia Żywieniowego POLSPEN- pragnę rozwinąć się w pełni w zagadnieniach jak żywienie pozajelitowe/dojelitowe.
  • Prowadzę regularnie warsztaty online dla pacjentów bariatrycznych #BARIAstycznie

Nie samą teorią człowiek żyje! Żeby była wiedza, uważam, że musi być praktyka. Dlatego oprócz pracy indywidualnej z pacjentami w moim gabinecie czy w formie online- pracuję także w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Tam odbywają się konsultacje pooperacyjne z pacjentami nie tylko bariatrycznymi, ale także z każdą osobą po zabiegu na układzie pokarmowym ( gastrektomią, resekcją jelit, nowotworu układu pokarmowego). Dbam o wsparcie żywieniowe na całym oddziale, pomagam dobierać preparaty czy ustalać kolejne kroki w rozszerzaniu diety.

Dodatkowo także pracuję w poradni prehabilitacyjnej, gdzie przygotowuję pacjentów przed planowanymi operacjami. To właśnie w tym miejscu wspólnie z pacjentem ustalamy plan żywienia do czasu operacji, żeby mieć realny wpływ na proces gojenia się ran i szybki okres rekonwalescencji.Często bywam na salach operacyjnych, żeby jeszcze bardziej rozumieć cały proces przez jaki przechodzi pacjent. I przyznaje, że jestem w odpowiednim miejscu, z odpowiednimi ludźmi- za to kocham to co robię.

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”
– powiedział kiedyś Albert Einstein. Odnosi się to również do nawyków żywieniowych